•  » آمادگي ارشد • سایر مشخصات کتاب:
  ويراست: دوم
  نوع جلد: شوميز
  تعداد صفحه: 248
  ناشر: جامعه نگر - سالمي
  زبان: فارسي
  شابك: 9786001012112
  قطع کتاب: وزيري
  کيفيت چاپ: تک رنگ مشکي
  مجموعه آزمون هاي كارشناسي ارشد پرستاري مراقبتهاي ويژه با پاسخ تحليلي و نكات تكميلي

  مولف: فاطمه بهرام نژاد ، ندا ثنايي
  مترجم:
  سال و نوبت چاپ: اول/1391
  قیمت : 139000ریال
  قیمت ويژه : 125500ریال

  وضعيت: موجود است

  برخلاف كنكور پرستاري عمومي كه نياز نيست به‌طور كامل داوطلبان آناتومي و فيزيولوژي دروس را بخوانند، اما داوطلبان كنكور كارشناسي‌ارشد پرستاري مراقبت‌هاي ويژه لازم است كه به‌طور كامل با آناتومي و فيزيولوژي دروس آشنايي داشته باشند.

  با خواندن مفهومي و اصولي داخلي ـ جراحي علاوه بر اين‌كه شما توانايي پاسخگويي به سؤالات داخلي ـ جراحي را پيدا مي‌کنيد، بلكه شانس پاسخگويي به سؤالات مراقبت ويژه نيز بالا مي‌رود و با توجه به اينكه اين درس ضريب 5 دارد، شانس موفقيت شما بالا مي‌رود.

  در خصوص خواندن درس روان‌پرستاري بايد اين نكته را خاطرنشان كرد كه تنها با مفهومي خواندن اين درس امكان پاسخگويي به سؤالات را داريد، بنابراين به داوطلبان جهت استفاده بهتر از محتواي تهيه‌شده و در راستاي كمك هرچه بيشتر به داوطلبين عزيز ذكر چند نكته مفيد به نظر مي‌رسد:  داوطلبان گرامي بايد توجه داشته باشند مطالعه صحيح، پايه اصلي موفقيت شماست، لذا انتخاب كتاب مناسب و روش صحيح مطالعه رمز موفقيت شما محسوب مي‌شود.

  از آنجايي‌كه اين رشته در ايران نوپا است بدون شك داوطلبان كنكور كارشناسي‌ارشد مراقبت‌هاي ويژه با كمبود منابع درسي و كتب تست مواجهه‌اند، اما اين به‌معناي عدم موفقيت و دل‌سردشدن نيست چرا كه پيروزي برمبناي مقاومت و استواري بنا نهاده شده است.

  با مطالعه صحيح منابع موجود بي‌شك شما به موفقيت مي‌رسيد، قبل از شروع به مطالعه‌ي كتاب‌هاي مراقبت ويژه لازم است شما دروس داخلي ـ جراحي را به‌خوبي و به‌صورت مفهومي مطالعه كنيد، زيرا زيربناي اصولي درک دروس مراقبت ويژه تا حدود زيادي به ميزان تسلط شما بر دروس داخلي ـ جراحي وابسته است. براي مثال چنانچه شما عزيز توصيه مي‌شود به‌جاي مطالعه منابع متعدد روان‌پرستاري، يک يا دو منبع قوي را دقيق مطالعه کنيد، در اين رابطه به داوطلبين عزيز پيشنهاد مي شود تا از منابع رواني‌پرستاري که در پاسخگويي به سؤالات اين کتاب به‌کار رفته، استفاده شود زيرا علاوه بر متن روان و قابل فهمي که دارد بسيار جامع است، در ادامه لازم است خاطرنشان كنيم دروس مراقبت ويژه حفظ‌كردني نيستند بلكه بايد آن‌ها را بفهميد و سعي كنيد جنبه عملي مطالب را در ذهن‌تان بازسازي كنيد.

  اشتباه رايج داوطلبان كنكور ارشد در همه رشته‌ها در خصوص خواندن درس زبان انگليسي حفظ‌كردن كلمات در خارج از متن است. با اين كار علاوه بر اينكه وقت زيادي از شما گرفته مي‌شود بعد از مدت كوتاهي نيز بيشتر از 70% كلماتي كه حفظ كرده‌ايد فراموش مي‌شوند، لذا براساس تجربه شخصي به همه داوطلبان كنكور توصيه مي‌شود كلمه را تنها در متن بخوانند. با خواندن متن در صورت برخورد با كلمه‌اي كه معني آن را نمي‌دانند به فرهنگ لغت انگليسي ـ انگليسي مراجعه كرده و معني آن را فهميده سپس در دفترچه يادداشت كوچكي كلمه مورد نظر را نوشته، معني فارسي آن را نيز بنويسند و در عرض 8 روز متوالي به آن لغت مراجعه كرده و معني آن را يادآوري كنند در صورت به يادآوردن معني كلمه در هر روز علامت تيك را به‌كار برده و در صورت عدم يادآوري آن از علامت × استفاده كنيد، بدين ترتيب كلمه وارد حافظه بلندمدت شما شده و آن رابه خاطر مي آوريد (روش تيك 8).

  با توجه به نکات ارايه‌شده‌ي فوق، در اين کتاب سعي شده است که مبناي پاسخگويي به تست‌ها با اين اصول همراه باشد بدين معني که ضمن بيان علت انتخاب گزينه صحيح، سعي شده است تا علت عدم پذيرش ساير گزينه‌ها کاملاً مبسوط بيان شود و در کنار آن نکات مهم در رابطه با سؤال و گزينه‌ها هم قرار داده شده تا ضمن متقاعدساختن خواننده در ارتباط با پاسخ صحيح، توانمندي داوطلب را در پاسخگويي به سؤالات مشابه بالا ببرد، لذا از دوستان عزيز درخواست مي‌شود که پاسخ سؤالات (به‌خصوص پاسخ گزينه‌هاي غلط) را به‌دقت مطالعه کنند.

  مشخصات كليدي:
  فهرست مطالب:
  مشخصات مؤلف / مترجم:
  فاطمه بهرام نژاد

  دانشجوي دكتراي پرستاري دانشگاه علوم پزكي تهران

  ندا ثنايي

  عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي زنجان
  پرفروشترينها    
  موردی یافت نشد.
  ������� �� ����� ���� ���� �ј� ��������� �Ș�