سایر مشخصات کتاب:
ويراست:
نوع جلد: شوميز
تعداد صفحه: 192
ناشر: جامعه نگر
زبان: فارسي
شابك: 9789648760712
قطع کتاب:
کيفيت چاپ:
موادنيروزا

مولف: علي كاشي-دكترمهدي كارگرفرد-زهراسرلك
مترجم: علي كاشي-دكترمهدي كارگرفرد-زهراسرلك
سال و نوبت چاپ:
قیمت : 49000ریال
قیمت ويژه : 44100ریال

وضعيت:

ستايش از قهرمانان و جوايز هنگفت اجتماعي و مادي نيز مي تواند گروه زيادي از ورزش کاران را براي افزايش کارآيي ورزشي به هر قيمت ممکن، اغوا نمايند. جاه طلبي هاي شخصي، غالباً در وراي نيازهاي فوق قرار دارند، گاهي ورزش کار ممکن است به خاطر کشور و يا شهرت شخصي خود، اهداف اوليه و اساسي ورزش را که همانا سالم سازي جسم و روان است، زير پا گذاشته و بالاتر از حد مجاز پزشکي به خود فشار وارد آورند. براي رسيدن به مدارج بالاي ورزشي، روش هاي مدرن تمريني ابداع شده اند؛ ولي اين روش ها هميشه به نتيجه ي کاملاً ايده آل منتج نمي شوند، زيرا بسياري از ورزش کاران احساس مي کنند که ديگر ميل و توان تن دادن به تمرينات بيشتر و طاقت فرسا را ندارند. بنابراين، به دنبال شيوه هايي هستند که با کمترين زحمت ممکن بتوانند بيشترين و بهترين نتيجه را بگيرند. اين عوامل باعث مي شود تا آن ها به سوي مصرف عوامل نيروزا گرايش پيدا نمايند و بدين ترتيب مشکل دوپينگ حاصل مي گردد.

امروزه، دوپينگ تنها باعث بي عدالتي و از دست رفتن روح ورزش نيست؛ بلکه با توجه به گسترش فراوان توليدات مضري همچون استروئيدهاي آنابوليک، هورمون رشد، محرک ها، داروهاي مدر و ده ها مکمل و داروي ديگر که هر روز بر تعداد آن ها افزوده مي شود، مي بايست بيشتر از هر چيز نگران سلامت جسم و روح ورزش کاران جواني بود که خواسته و يا ناخواسته گرفتار چنين مشکلاتي مي شوند.

اين مشکل تنها در بين ورزش کاران حرفه اي نيست و امروز مي توانيم براي هر ورزش کار جواني که قصد فعاليت در برخي از رشته ها را داشته باشد نگران باشيم. اين قضيه آن قدر جدي و عميق است که براي ريشه کني و مبارزه با آن تنها نمي توان به انجام برنامه هاي آزمايش قبل از مسابقات اکتفا نمود و عزم ملي همه ي سازمان ها و ارگان ها را مي طلبد.

هدف از اين کتاب جمع آوري اطلاعاتي براي پزشکان و افراد واجد شرايط است که ممکن است قصد تجويز کردن و نسخه نويسي براي ورزش کاران را داشته و از طرفي پيامدهاي مصرف هر دارو را بيان مي کنند. همچنين، اين متن جهت بالا بردن سطح آگاهي در مورد موضوع هاي پزشکي و اخلاقي که در برگيرنده ي مصرف داروها در ورزش مي باشند گام برمي دارد.

مشخصات كليدي:
يافته ها-تاثيرات ومضرات
فهرست مطالب:


مشخصات مؤلف / مترجم:
علي كاشي

دكترمهدي كارگرفرد

زهراسرلك
میزبانی وب و طراحی سایت توسط شرکت پشتیبانان شبکه