•  » غيرپزشکي • سایر مشخصات کتاب:
  ويراست:
  نوع جلد: شوميز
  تعداد صفحه: 120
  ناشر:
  زبان: فارسي
  شابك: 9789642524662
  قطع کتاب: رقعي
  کيفيت چاپ: تك رنگ
  سلامت زنان

  مولف: شادمان رضا ماسوله-زهرابستاني خالصي-عفت صوفي
  مترجم:
  سال و نوبت چاپ: اول/1387
  قیمت : 29000ریال
  قیمت ويژه : 29000ریال

  وضعيت: موجود

  در جهان امروز سلامت مقوله‌اي جنسيتي محسوب شده و توجه ويژه‌اي به بهداشت جسماني و رواني زنان در برنامه‌ريزي‌هاي توسعه كشورها معطوف مي‌گردد.

  زنان نسبت به مردان به دلايل فيزيولوژيك در معرض آسيب‌هاي بيشتري قرار دارند. نيازهاي جسماني زنان در ارتباط با توليد مثل و پيامدهاي آن و نيز مسائل فرهنگي و مناسبات اجتماعي تاثيرات مهمي در بروز بيماري‌هاي مختلف جسمي و رواني آنان دارند.از اينرو سازمان ملل متحد سلامت زنان در هر جامعه را به عنوان يكي از ملاك‌هاي ارزيابي توسعه يافتگي مي‌داند. زنان سالم و داراي دانش كافي قادر خواهند بود در امور خانواده و انجام مسئوليت‌هاي اجتماعي توفيق يافته و فرزندان و اعضاء خانواده آنان سالم‌تر بوده و از هزينه‌هاي درمان در جامعه نيز كاسته شود. اميد به زندگي يكي از محورهاي اصلي توسعه انساني در جوامع امروزي به شمار مي‌رود. در سال‌هاي اخير اميد به زندگي زنان در ايران از 14/70 سال به 16/73 سال افزايش يافته و تنظيم خانواده نيز از روند مطلوبي برخوردار بوده است. در شرايط كنوني مهم‌ترين چالش‌هاي موجود سلامت زنان در ايران در زمينه كم‌خوني فقر آهن در سنين باروري، اختلالات ناشي از كمبود يد، بيماري‌هايي نظير فشار خون بالا، ديابت و پوكي استخوان بويژه در زنان بالاي 50 سال، زايمان‌هاي پي در پي، تشديد بارداري‌هاي ناخواسته و سقط جنين غيرقانوني، بيماري‌هاي روحي چون افسردگي و انزوا طلبي در بين دختران مي‌باشد.

  بديهي است در مسير دستيابي جامعه به توسعه پايدار برخورداري زنان از توانايي، دانش و سلامت كافي لازم و ضروري است. لذا اين كتاب با هدف ارائه آگاهي‌هاي مورد نياز در زمينه‌هاي مهم سلامتي بانوان، به بيان ساده تنظيم گرديده است. اميد است مطالعه آن در بهبود وضعيت سلامتي خوانندگان موثر باشد.

  مشخصات كليدي:
  فهرست مطالب:


  مشخصات مؤلف / مترجم:
  شادمان رضاماسوله

  عضو هيات علمي دانشگاه علم پزشكي گيلان

  زهرابستاني خالصي

  عفت صوفي
  پرفروشترينها    
  موردی یافت نشد.
  میزبانی وب و طراحی سایت توسط شرکت پشتیبانان شبکه